  • Skruvdragare exsr18v-90fc solo L-boxx
    Om produkten
    Sladdlös borrskruvdragare EXSR18V-90FC Den kraftfulla EXPERT EXSR18V-90FC ger 6-i-1-flexibilitet tack vare lättbytta tillbehör för borrning och skruvdragning. Den är en del av Bosch Professional FlexiClick-systemet som förbereder dig för olika utmaningar på arbetsplatsen. Det unika hammartillbehöret GFA 18-H förvandlar verktyget till en SDS plus-borrhammare som är redo för slagborrning i betong på upp till Ø 10 mm. Verktyget har ett avancerat skydd: KickBack Control minimerar risken för skador om bitsen fastnar. Precisionskopplingen stoppar överbelastningen vid ett inställt momentvärde. Båda funktionerna går att slå på och av. FlexiClick gör att du inte behöver bära med dig lika mycket till arbetsplatsen. FlexiClick-tillbehör kan ersätta specialverktyg för sporadiska arbeten. Bosch Professional FlexiClick-system – perfekt rustad för ett proffsjobb. Den är perfekt för alla typer av skruvdragning och borrning i trä, metall och (i kombination med GFA 18-H) betong, murverk och sten. Kompatibel med Bosch Professional 18V System och med batterisamarbetet mellan flera märken, AMPShare. Fler användningsområden: Med excentertillbehöret kan du arbeta nära hörn och väggar, medan det vinkelräta tillbehöret förvandlar borrskruvdragaren till en vinkelborrmaskin. Dessa tillbehör kan låsas i 16 olika positioner i en vinkel på 360°, utan att de behöver tas av verktyget. Med en huvudlängd på endast 136 mm och ett max. hårt moment på 65 Nm har du ett mycket kompakt och kraftfullt verktyg i din hand.
    • - 6-i-1-flexibilitet tack vare enkla byten av tillbehör för borrning och skruvdragning
    • - 6-i-1-flexibilitet: Mångsidigt system bestående av 18V FlexiClick-borrskruvdragare och lättbytta tillbehör