  • BORRSKRUVDRAGARE DS18DBSL INKL 2 BAT 5,0AH 18V
    XL-BYGG Sten & Son i Enköping (Västerås - Bålsta)
    Slut
    Borrskruvdragare DS18DBSL från HITACHI INKL 2 BAT 5,0AH 18V En av världens starkaste och snabbaste kompakta borrskruvdragare med max moment på hela 70 Nm. Den kolborstfria motorn ger starkare...
    Om produkten
    Borrskruvdragare DS18DBSL från HITACHI INKL 2 BAT 5,0AH 18V En av världens starkaste och snabbaste kompakta borrskruvdragare med max moment på hela 70 Nm. Den kolborstfria motorn ger starkare effekt, längre körtid och längre livslängd. Maskinen har Hitachis välkända ergonomiska grepp, är försedd med bälteskrok och handledsrem och har batteriindikator med information om batterinivå. • 13 mm snabbchuck • Spindellås för enkelt verktygsbyte • Hög- och lågväxel • Steglös höger-/vänstergång med konstant kraft • Elektronisk "Feed Back" kraftkontroll • Motorbroms • Överbelastningsskydd HPS - Hitachi Protection System • Integrerat LED-ljus Levereras med 2 st 5,0Ah Li-ion batterier, snabbladdare med kylfläkt och en praktisk stapelbar förvaringsväska för enkel transport.