  • VINKELSLIP EXWS18V-15S SOLO L-BOXX
    Lagersaldo
    XL-BYGG Östra Husby
    Beställningsvara
    XL-BYGG Norrköping
    Slut
    XL-BYGG Skärblacka
    Beställningsvara
    Vinkelslip EXWS18V-15S Den sladdlösa vinkelslipen EXPERT EXWS18V-15S 18V ger överlägsen prestanda med 1500 W effekt motsvarande nätdrift. Det här verktyget har en BITURBO BRUSHLESS-motor konstruerad...
    Om produkten
    Vinkelslip EXWS18V-15S Den sladdlösa vinkelslipen EXPERT EXWS18V-15S 18V ger överlägsen prestanda med 1500 W effekt motsvarande nätdrift. Det här verktyget har en BITURBO BRUSHLESS-motor konstruerad för att utnyttja den extrema kraften i EXPERT-batterierna. Enastående användarskydd tack vare Intelligent Brake, Kickback Control, Drop Control och Restart Protection. Dessutom enastående verktygskontroll tack vare ergonomisk design och HMI för förebyggande verktygsunderhåll. Den här EXPERT-maskinen är oumbärlig på oljecisterner, vindkraftverk, torn och broar och klarar stora arbetsstycken, allt från armeringsjärn med över 20 mm diameter till betong. Kompatibel med Bosch Professional 18V System och med batterisamarbetet mellan flera märken, AMPShare. För maximal effekt, använd EXPERT-batterier.
    • - Upp till 65 % mer kraft än Professional GWS 18V-8
    • - Överlägsen prestanda: Med 1500 W effekt motsvarande nätdrift