  • SÄNKSÅG M18FPS55-0P
    SÄNKSÅG M18FPS55-0P
    Lagersaldo
    XL-BYGG Östra Husby
    Beställningsvara
    XL-BYGG Norrköping
    Färre än 10 st
    XL-BYGG Skärblacka
    Beställningsvara
    MILWAUKEE® M18 FUEL™ sänksåg med prestanda motsvarande en nätdriven motsvarighet, med endast ett M18™-batteri. 165x20 mm klinga ger 55 mm sågdjup (med styrskena), -1° till 48° vinkling (roterar runt...
    Om produkten
    MILWAUKEE® M18 FUEL™ sänksåg med prestanda motsvarande en nätdriven motsvarighet, med endast ett M18™-batteri. 165x20 mm klinga ger 55 mm sågdjup (med styrskena), -1° till 48° vinkling (roterar runt sågsnittet), justerbart varvtal 2500 - 5600 RPM. Magnesiumbord kompatibel med MILWAUKEE® och de vanligaste konkurrerande styrskenorna (säljs separat), dammsugaradapter (DEK26), fjädrande klyvkniv och integrerad LED-lampa. Klassledande drifttid, prestanda och livslängd. Vikt med batteri 4,9 kg. Levereras utan batteri och laddare i en XL PACKOUT™-box.
    • • M18 FUEL™ sänksåg med prestanda motsvarande en nätdriven såg med kraft nog att kapa 45 meter 18 mm plywood på ett 5,5 Ah-batteri
    • • Ett platt klingskydd endast 12 mm från skyddets yttre kant vilket gör det möjligt att kapa mycket nära en vägg
    • • 1 mm snabbdjupstopp möjliggör enkla backsnitt för finare resultat i laminerade material